Ypatinga vieta

„Šekspyro“ viešbutis Vilniuje įsikūręs jaukioje gatvelėje, vingiuojančioje iki gražiausių miesto kampelių.Visai šalia – judri ir gyva,
amatininkų pilna Pilies gatvė, vedanti į Vilniaus katedrą ir Gedimino pilį. Pilies gatve kylant į viršų – miesto rotušė ir raudonos gynybinės barbakano sienos bei nuostabus vaizdas į menininkų Užupio kvartalą. Norintiems naktinių pramogų, keletos minučių atstumu – niekada nemiegančios Vilniaus ir Islandijos gatvės. 

Lankytinos vietos šalia

1. Šv. Onos bažnyčia ir Bernardinų vienuolyno ansamblis

Visai šalia "Šekspyro" - Šv. Onos bažnyčios ir Bernardinų vienuolyno ansamblis, kurio fragmentus galima išvysti net pro viešbučio langus. Tai vienas seniausių ir įspūdingiausių gotikinių sakralinių kūrinių Lietuvoje.

2. Vilniaus arkikatedra

Arkikatedra bazilika – Lietuvos krikšto simbolis ir svarbiausia visų tikinčiųjų vieta, o požemiuose išlikę XIII a. šventyklų mūrai ir kunigaikščių laidojimo vietos iki šiol gaubiamos istorinių paslapčių.

3. Gedimino pilies bokštas

Legendomis apipinti Gedimino pilies mūrai vos už poros minučių pėsčiomis. Bokšto viršuje įrengta apžvalgos aikštelė leidžia mėgautis senamiesčio vaizdais, vidaus ekspozicija supažindina su senovės lietuvių gynybos istorija.

4. Vilniaus universitetas

Vilniaus universitetas vienas seniausių Rytų Europoje. Architektūrinį ansamblį sudaro skirtingų epochų pastatai, o bibliotekos menėse eksponuojamos unikalios senosios Lietuvos ir Europos knygos.

5. Vienuolių Bernardinų sodas

Kadaise vienuoliams Bernardinams priklausęs sodas atkurtas pagal istorinius šaltinius. Parko ekspozicija pilna išskirtinių augalų ir medžių, kurių paunksmėje įkurtos poilsio aikštelės, fontanai ir takai vingiuojantys palei Vilnelės upę.

6. Užupio respublika

Upės apsuptas Užupio kvartalas – meninkų “respublika” su savo prezidentu, himnu ir konstitucija, kuri išeksponuota Paupio gatvelėje. Kartais vykstantys kultūriniai, gatvės meno renginiai ir parodos atskleidžia čia vyraujančią bohemišką aurą.

Jūsų duomenys sėkmingai išsaugoti!